Zawody Narciarskie z okazji 40 lecia uruchomienia Stacji Narciarskiej w Jaworkach
Szanowni Państwo,
15 lutego 2025 roku minęło 40 lat od uruchomienia pierwszego wyciągu narciarskiego na stoku Bukowinek w Jaworkach. Wyciąg ten służył nam ponad 24 lata i dzięki jego powstaniu całe rzesze miłośników narciarstwa mogły korzystać z naszej stacji narciarskiej. W 2009 roku został on zastąpiony koleją linową która działa w naszym ośrodku do dnia dzisiejszego.
Z tej okazji zapraszamy wszystkich chętnych na Zawody Narciarskie w slalomie gigancie które odbędą się w dniu 2 marca 2025 roku.
Zapraszamy do wspólnej zabawy w Jaworkach. Więcej szczegółów w Regulaminie Zawodów.
REGULAMIN OTWARTYCH ZAWODÓW O PUCHAR ARENY NARCIARSKIEJ JAWORKI – HOMOLE
Z OKAZJI 40 LECIA POWSTANIA STACJI NARCIARSKIEJ
1. Cel zawodów:
Popularyzacja narciarstwa
Popularyzacja aktywnych form wypoczynku dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych
Uczczenie 40 lecia powstania stacji narciarskiej w Jaworkach.
2. Organizator:
Arena Narciarska Jaworki – Homole Sp.J.
Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Szczawnicy
Pieniński Oddział Związku Podhalan w Szczawnicy
3. Termin i miejsce:
Zawody odbędą się na stoku stacji Arena Narciarska Jaworki – Homole w Jaworkach, ul. Zaskalskie 14 w dniu 02.03.2025.
Start pierwszej grupy zawodników o godzinie 11.30
Zawodnikom oferujemy wyśmienitą zabawę, sportową rywalizację i ciepły posiłek po zakończeniu zawodów
Wpisowe 30 zł
Dojazd zawodników we własnym zakresie
4. Zapisy do zawodów:
b. w dniu 02.03.2025, w Biurze Zawodów od godz. 8.30 do 10.30
5. Grupy wiekowe (chłopcy i dziewczyny):
a. Przedszkolaki
b. Klasy I-II
c. Klasy III – IV
d. Klasy V – VI
e. Klasy VII – VIII
f. Młodzież do lat 20
g. Młodzież 21 – 40 lat
h. Młodzież powyżej 41lat
6. Nagrody:
Medale i nagrody rzeczowe za 3 pierwsze miejsca w każdej grupie wiekowej
Dyplomy za 6 pierwszych miejsc w każdej grupie wiekowej
Puchar dla najlepszego zawodnika i zawodniczki
Puchar dla najmłodszego i najstarszego zawodnika
7. Postanowienia organizatora:
a. W czasie zawodów rozegrane zostaną 2 przejazdy.
b. Start drugiego przejazdu po zakończeniu przejazdu pierwszego w takiej samej kolejności
startowej (od najmłodszych uczestników zawodów)
c. O zajętych miejscach decyduje suma czasów obu przejazdów.
d. Zawodnicy do lat 16 startują obowiązkowo w kaskach.
e. Wpisowe należy uiścić w Biurze Zawodów przy zapisach i odbieraniu numerów startowych.
f. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za następstwa nieszczęśliwych wypadków.
g. Organizator zastrzega sobie prawo zmian w regulaminie zawodów
8. Informacji na temat zawodów udzielają:
- Lucjan Malinowski - tel. 785 187 667
- Ryszard Barnaś - tel. 609 306 502
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W ZAWODACH. DO ZOBACZENIA NA STOKU W JAWORKACH
Pozostałe aktualności:
28.04.2025 Odbiór techniczny kolei
25 kwietnia 2025Szanowni Państwo, Informujemy że w dniu 28.04.2025 (poniedziałek) kolej linowa "Homole" będzie NIECZYNNA W tym dniu zaplanowany jest odbiór techniczny kolei przed sezonem letnim. Za utrudnienia przepraszamy
Czytaj więcej...Otwarcie Szałasu "Bukowinki"
24 kwietnia 2025Miło nam poinformować, że awaria zasilania została usunięta i Szałas "Bukowinki" jest znowu czynny. Zapraszamy codziennie od 10.00 do 17.00.
Czytaj więcej...Awaria zasilania Szałasu "Bukowinki"
21 kwietnia 2025Szanowni Państwo, W związku z awarią linii zasilającej od dnia 21.04.2025 Szałas "Bukowinki" będzie niestety NIECZYNNY. O terminie ponownego otwarcia poinformujemy osobnym postem na naszej stronie. Kolej linowa "Homole" jest czynna od 9.00 do 17.00 Zapraszamy do Jaworek
Czytaj więcej...Wielkanoc 2025
16 kwietnia 2025Szanowni Państwo, Informujemy, że w niedzielę wielkanocną 20.04.2025 stacja będzie NIECZYNNA Stacja Narciarska będzie czynna od poniedziałku 21.04.2025 w następujących godzinach: Kolej linowa "Homole" od 9.00 do 17.00 Szałas "Bukowinki" od 10.00 do 17.00. Z okazji nachodzących Świąt Wielkanocnych…
Czytaj więcej...Informacja o godzinach otwarcia w kwietniu 2025
10 kwietnia 2025Szanowni Klienci, Miło nam poinformawać, że prace konserwacyjne kolei linowej dobiegają końca. Planujemy otwarcie kolei "Homole" w najbliższy weekend 12 -13 kwietnia w godzinach 9.00 - 16.00. Szałas "Bukowinki" będzie czynny od 10.00 do 16.00. Zapraszamy do Jaworek
Czytaj więcej...